alexa

مهم‌ترین جاهای دیدنی تفلیس

مهم‌ترین جاهای دیدنی تفلیس

مهم‌ترین جاهای دیدنی تفلیس

آیا می دانید شهر تفلیس بزرگترین شهر در گرجستان است که در حدود ۱ میلیون و نیم جمعیت را به خود اختصاص داده است؟ در این مقاله قصد داریم اطلاعات دقیقی در خصوص انواع جاهای دیدنی تفلیس ارائه دهیم. در نظر داشته باشید که بازدید از زیبایی‌های تفلیس شما را به وجد می‌آورد. اگر می‌خواهید از دیدنی‌های این شهر نهایت لذت را ببرید دوربین عکاسی خود را برداشته و هر آنچه در ذهن خود دارید به عمل برسانید.

بهترین جاهای دیدنی تفلیس

پارک آبی تفلیس (Tbilisi Water Park)

پارک آبی تفلیس

در تورهای گرجستان بازدید از پارک آبی بسیار مهم است. در نظر داشته باشید که در این پارک از انواع سرسره‌ها استفاده شده است و همینطور استخرهای شنا نیز در آن وجود دارد. این پارک به صورت روباز طراحی شده و به نوعی از دسته محبوب‌ترین جاهای دیدنی تفلیس محسوب می‌شود. بهترین فصل بازدید از این پارک از ابتدای خرداد الی ابتدای آبان است. در واقع بهتر است زمانی که هنوز برف آغاز نشده است برای بازدید از این فضا در نظر گرفته شود.

زیباترین جاهای دیدنی تفلیس

کلیسای صخره‌ای (Rocky church)

کلیسای صخره‌ای از جاهای دیدنی تفلیس

نام دیگری که در خصوص کلیسای صخره‌ای وجود دارد پلکان بهشت است. در واقع کلیسای صخره‌ای دارای ستون‌های کاتسخی است و بر روی یک قله با ارتفاع ۴۰ متر قرار گرفته است. این بنا در سال ۶ میلادی ساخته شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که یک راهب گرجی در حدود ۲۰ سال در این مکان زندگی کرده است. حال اگر سوال شما این است که راهب چطور از این صخره بالا می‌رفت ما هم نمی‌دانیم! امروزه در بین انواع جاهای دیدنی تفلیس کلیسای صخره‌ای یکی از بهترین دیدنی‌ها محسوب می‌شود.

معروف ترین جاهای دیدنی تفلیس

پارک ریکه تفلیس (Park Ricke Tbilisi)

پارک ریکه تفلیس

این پارک از دیدنی‌های بسیار زیبا در شهر تفلیس است. در واقع این مکان تفریحی به نوبه خود توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب نماید. دسترسی به پارک ریکه بسیار آسان است و پلی در این پارک قرار دارد که مشهور به پل صلح است، این پل دسترسی به محله قدیمی شهر را به سادگی فراهم می‌سازد. در نظر داشته باشید که در این فضا تله کابین وجود دارد به شما اجازه می ده از قلعه نارلیکا دیدن نمایید. بهترین فصل بازدید از این مکان تابستان است. بازدید از رقص آب و نورپردازی و همینطور گوش دادن به موسیقی‌های زنده در این مکان بسیار لذت بخش است.

جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی تفلیس

پل صلح (Peace bridge)

پل صلح تفلیس

تاریخ را دقیقتر بررسی کردیم و متوجه شدیم که در سال ۲۰۱۰، افرادی از شورای شهر تفلیس برای اینکه بتوانند بخش‌های قدیمی و جدید تفلیس را به طور دقیق به هم متصل نمایند پل صلح را طراحی کرده‌اند. طراحی این پل توسط یک طراح برجسته ایتالیایی صورت گرفته است. بر روی سقف این پل ۱۲۰۸ بسته‌های نورانی تعبیه شده است و به نوعی برنامه ریزی خاصی نیز برای این لامپ‌ها صورت گرفته است که شب‌های تفلیس را دگرگون می‌سازد. در نظر داشته باشید که نورپردازی های فرانسوی برای طراحی این بخش در نظر گرفته شده است . به جرأت می‌توان گفت که پل صلح از بهترین جاهای دیدنی تفلیس محسوب می‌شود.

زیباترین جاهای دیدنی تفلیس

میدان آزادی تفلیس (Azadi Square)

میدان آزادی تفلیس

یکی از اصلی‌ترین و بهترین جاهای دیدنی تفلیس مربوط خیابان‌های این شهر است. یکی از مشهورترین خیابانهای شهر تفلیس خیابان روستای ولی است. نام دیگری که برای این خیابان در نظر گرفته شده است گلوینی است. این خیابان در حدود ۱٫۵ کیلومتر طول دارد. در نظر داشته باشید که ابتدای این خیابان از میدان آزاد بوده و سپس به مترو و خیابان کوستاوا ختم می‌شود. در نظر داشته باشید که در این خیابان مراکز دولتی و همینطور ارگان های بسیاری مهمی وجود دارد. آکادمی تئاتر، موزه مردمی گرجستان و کلیسای کاشوتی در نزدیکی این میدان قرار دارد.

توریستی ترین جاهای دیدنی تفلیس

دریاچه لیسی (Lice lake)

دریاچه لیسی از دیدنی های تفلیس

این دریاچه دقیقاً در بخش شمال غربی تفلیس قرار گرفته است و مساحت آن ۱۶ کیلومتر مربع است. در نظر داشته باشید که عمق این دریاچه در حدود ۴ متر اعلام شده است. آبی که در این دریاچه وجود دارد از باران، برف و همینطور آب‌های زیرزمینی است. در فصل‌های پاییز کمترین میزان آب و در فصل بهار بیشترین میزان آب را به خود اختصاص می‌دهد. آب این دریاچه شور است امروزه برای پرورش ماهی نیز از آن استفاده می‌شود. دریاچه لیسی از مشهورترین جاهای دیدنی تفلیس محسوب می‌شود.

جذاب ترین جاهای دیدنی تفلیس

محله حمام‌ها (Baths neighborhood)

محله حمام‌ها یکی از جاهای دیدنی تفلیس

این محله که در لیست قدیمی‌ترین جاهای دیدنی تفلیس قرار دارد در کرانه راست رودخانه کورا قرار گرفته است. در واقع افرادی که به دنبال بازدید از قدیمی‌ترین جاهای دیدنی تفلیس هستند می‌توانند در این مکان به هدف خود دست یابند. در تفلیس به طور کلی آب‌های گرم طبیعی بسیار زیاد دیده می‌شود و یکی از دلایل ساخت این حمام‌ها این همین آب‌های گرم است. در نظر داشته باشید که یک سری داستان‌های قدیمی در خصوص افسانه‌های پادشاه کارتل وجود دارد که کشف آنها در قرن ۵ میلادی به همین دریاچه باز می‌گردد. جهانگردان مختلفی در خصوص این فضا سخن گفته‌اند.

مشهورترین جاهای دیدنی تفلیس

کلیسای جامع تثلیث (Trinity Cathedral)

کلیسای جامع تثلیث

این کلیسا یکی از زیباترین جاهای دیدنی تفلیس محسوب می‌شود که ساختان به سال‌های ۱۹۹۵ الی ۲۰۰۴ میلادی باز می‌گردد. ظرفیت این کلیسا در حدود ۱۵ هزار نفر اعلام شده است. در نظر داشته باشید که به طور کلی این کلیسا دارد ۹۷ متر ارتفاع است و از بزرگترین کلیساهای جامع محسوب می‌شود. در فضای داخلی این کلیسا شاهد معماری‌های سنتی و مذهبی هستیم و همینطور عناصر به کار رفته برای آنها نیز گنبدی زیبا با ۸ ستون است. جنس به کار رفته در این کلیسا طلا است. ارتفاعی که برای آن در نظر گرفته شده است ۷٫۵ متر است.

در این مجموعه ۹ کلیسای کوچکتر وجود دارد که در طبقات زیرین قرار گرفته‌اند. در واقع در این کلیسا بخش‌های مختلفی از قبیل اقامتگاه، صومعه و آکادمی علوم دینی دیده می‌شود. همینطور بخش استراحتگاه به آن اضافه شده است و بهترین فرهنگستان الهیات تفلیس نیز در این کلیسا قرار دارد.

زیباترین جاهای دیدنی تفلیس

شهر سیقناقی (City of sighnaghi)

شهر سیقناقی از جاهای دیدنی تفلیس

این شهر به نوبه خود از قدیمی‌ترین جاهای دیدنی تفلیس محسوب می‌شود. شهر سیقناقی به طور کلی در ۱۲۰ کیلومتری شهر تفلیس قرار دارد. اگر تاریخ را برای بررسی دقیق‌تر این شهر دنبال کنیم قدمت آن به عصر حجر باز می‌گردد. در زمان‌های قدیم نام این شهر هرتی بوده است. هراکلیوس دوم در سال ۱۷۶۲ توانست استحکامات دفاعی این شهر را ساخته و آن را در برابر هجوم داغستانی ها در امان نگاه دارد. در این منطقه به طور کلی ۱۰۰ خانواده زندگی می‌کند که اغلب در دسته تاجران بزرگ قرار گرفته‌اند.

معروف ترین و جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی تفلیس

شهر سنگی اوپلیستیخه (uoplistikhe Stone City)

شهر سنگی اوپلیستیخه شهر تفلیس

از دیگر جاهای دیدنی تفلیس شهر سنگی است. این شهر به طور کلی فاصله نزدیکی به شهر گوری دارد. معنی این شهر معبد و یا قلعه خدایان است. ساخت آن به ۱۰۰۰ سال پیش از میلاد باز می‌گردد. در نظر داشته باشید که به طور کلی این شهر سنگی از قرن ششم پیش از میلاد مهمترین مرکز سیاسی محسوب می شود. فضای این شهر مانند یک غار است در واقع وسعت آن ۴۰ هزار متر مربع اعلام شده است. در نظر داشته باشید که این شهر به سه قسمت زیرین، میانی و همینطور زبرین تقسیم شده است. بخش مرکزی آن زیباترین و بیشترین ساختار سنگی را در بر می‌گیرد. از این بخش به بخش زیرین یک تونل باریک وجود دارد. در بخش بالاییان شاهد یک قصر سلطنتی بسیار زیبا هستیم که به قرن دهم میلادی باز می‌گردد.

بازدید از این فضا قطعاً برای شما بسیار شگفت انگیز خواهد بود. هر کدام از جاهای دیدنی تفلیس و گرجستان دارای تاریخ خاصی است و فضای ظاهری آنها نیز به نوبه خود توانسته بهترین خاطرات را برای مسافران فراهم سازد.

 

منبع: tripadvisor.com و inyourpocket.com


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *