alexa

مهمترین جاهای دیدنی قشم

مهمترین جاهای دیدنی قشم

مهمترین جاهای دیدنی قشم

آیا می دانید زیباترین جاهای دیدنی قشم کدامند؟ امروز تصمیم دارید در خصوص بزرگترین جزیره ایران یعنی قشم صحبت کنیم. این جزیره در فصل زمستان و همینطور بهار بیشترین میزان گردشگر را به خود اختصاص می‌دهد و این موضوع به دلیل آب و هوای معتدل آن است. هر یک از جاهای دیدنی قشم دارای ویژگی‌های منحصربفردی هستند اما اگر زمان شما برای گشت و گذار کم است پیشنهاد می‌کنم در ابتدا مهمترین جاهای دیدنی قشم را مورد بررسی قرار دهید. با توریست اپ در این ماجراجویی همراه باشید.

بهترین جاهای دیدنی قشم

دره ستارگان

دره ستارگان

دره ستارگان یکی از مشهورترین جاهای دیدنی قشم محسوب می‌شود که بازدید از آن در اولویت سفر شما قرار خواهد گرفت. دره ستارگان فضایی طبیعی است که در اثر فرسایش خاک و همینطور سنگ و ماسه‌ای که از باد به این منطقه کشیده اند به وجود آمده اند. تاریخ نشان می‌دهد که قدرت این جزیره به ۲ میلیون سال گذشته می‌رسد. در این دره شاهد ستون‌های بلندی هستیم که دارای اشکال مختلفی می‌باشد و به طور کلی مردم محلی این منطقه معتقد هستند که این منطقه بر اساس اصابت ستاره با خاک پدید آمده است.

بهترین جاهای دیدنی قشم

تنگه چاهکوه

تنگه چاهکوه

یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم تنگه چاهکوه است که دارای دالان‌هایی عجیب و غریب بوده و همینطور شکل‌های ترسناکی به خود گرفته‌اند. در نظر داشته باشید که این دره نیز به نوعی بر اساس تجزیه و تحلیل سنگ‌های رسوبی زمین پدید آمده است. عمق این دره در حدود ۱۰۰ متر است. این دره در کنار روستای چاهوی شرقی قرار دارد و به طور دقیق‌تر در بخش غربی ساحل شمالی جزیره قرار دارد.

به محض ورود به این منطقه با دیواره‌های بلندی آشنا می‌شوید که به نوعی در کنار دره‌های عریض قرار گرفته اسندو رفته رفته از عرض آنها کاسته می‌شود. در نظر داشته باشید که رد شدن از این دیوارها کمی دشوار به نظر می‌رسد. این دره دقیقاً در دل یک کوه واقع شده است و به صورت ضربدری دیده می‌شود. در ابتدا این دره شاهد چاه‌های حفر شده ایی هستیم که علت نامگذاری آن نیز همین موضوع است.

 

جنگل‌های دریایی حرا

 

جنگل‌های دریایی حرا یکی از طبیعی‌ترین جاهای دیدنی قشم محسوب می‌شود و به نوبه خود درختان در این منطقه درون آب‌های شور رویش می‌یابند. و به این ترتیب سبب می‌شود که در زمان مد درختان تا گلوگاه در آب غوطه ور می‌شوند. درختان در این بخش خاصیت تصفیه‌ای دارند به طوری که بخش شیرین آب را جذب کرده و شوری آن را دفع می‌کنند. جنگل‌های حرا دارای ۲۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد و در تنگه زیبای خوران قرار گرفته است. دقت نمایید که تنوع زیستی در این بخش بسیار بالا است.

درختانی که در این بخش دیده می‌شود بسیار مقاوم هستند ریشه‌هایشان بسیار وسیع اما کم عمق می‌باشد.

مهم‌ترین جاهای دیدنی قشم

قلعه پرتغالی‌ها

قلعه پرتغالی‌ها به فرمان آلفونسو در بخش شمالی جزیره قشم در ساحل خلیج فارس ساخته شد و زمان ساخت آن به سال ۱۵۰۷ باز می‌گردد. این قلعه دارای مساحت بیش از ۲ هزار متر مربع است و از سنگ‌های آهکی و ساروج تشکیل شده است.

بهترین جاهای دیدنی قشم

غار خربس

غار خربس از جاذبه های گردشگری قشم

این غار در بخش جنوبی قشم قرار دارد و قدمت آن به دوران مادها باز می‌گردد. در این غار چین‌خوردگی‌های رشته کوه‌های زاگرس دیده می‌شود و به طور کلی معماری موجود در این فضا بسیار عجیب و پر از رمز و راز است. اگر دقت نمایید دور تا دور این غار شاهد تپه‌های مرجانی هستیم. دیوارهای غار ارتفاع ۲۰ الی ۳۰ متری دارد و به صورت تو در تور طراحی شده است. کنده کاری‌هایی که روی این بخش دیده می‌شود بسیار شگفت انگیز است. غار خربس از زیباترین جاهای دیدنی قشم محسوب می‌شود.

بهترین جاهای دیدنی قشم

غار نمکدان

غار نمکدان

این غار در ۹۰ کیلومتری جزیره قشم قرار دارد به طور دقیق‌تر در بخش جنوب غربی این جزیره دیده می‌شود. این غار همچون یک کوه گنبدی شکل است و ارتفاع آن به ۲۳۷ متر از دریا می‌رسد. اگر به داخل غار دقت نمایید کپه‌های نمکی دیده می‌شود که به صورت رگه‌های سفید بر روی دیوارهای غار کشیده شده‌اند و فضایی بسیار زیبا و خاص را پدید آورده‌اند. در بین انواع جاذبه های دیدنی قشم بازدید از این غار را به روزهای اول سفر خود اختصاص دید.

بهترین جاهای دیدنی قشم

سد تاریخی گوران

غار نمکدان

سد گوران در یک روستای بسیار زیبا و هم اسم خود قرار دارد. این سد در ۸۷ کیلومتری قشم قرار دارد و قدمتان به دوران هخامنشیان باز می‌گردد. دلیل اهمیت این سد آب شیرین آن است.

بهترین جاهای دیدنی قشم

روستای تاریخی لافت

روستای تاریخی لافت

روستای تاریخی لافت از دیگر جاهای دیدنی قشم محسوب می‌شود که در بخش شمال غربی این جزیره قرار دارد. در این روستا خانه‌ها دارای حیاط‌های مرکزی و بادگیر می‌باشند. اندازه‌ای که برای بادگیرها در نظر گرفته می‌شود متفاوت است. رطوبت این منطقه زیاد است و برای تابستان مناسب نمی‌باشد. در این روستا ۷ مسجد وجود دارد.

بهترین جاهای دیدنی قشم

منطقه کاسه سلخ

منطقه کاسه سلخ

در قشم منطقه‌ای وجود دارد که مشهور به سلخ است. این منطقه در بخش جنوبی قشم قرار دارد. این منطقه دارای ۷ کیلومتر طول و ۵ کیلومتر عرض است. در این منطقه هیچ پوشش گیاهی دیده نمی‌شود و به نوعی بیابان قشم محسوب می‌شود. در این منطقه شاید تپه‌های کوچک و بزرگی به شکل مخروطی هستیم که بسیار زیبا در کنار هم قرار دارند. در این منطقه یک چشمه گوگرد وجود دارد که خاصیت درمانی بسیار زیادی دارد.

معروف­ترین جاهای دیدنی قشم

بام قشم

بام قشم

این بام در بخش غربی جزیره قشم قرار دارد. به طور دقیق تر این منطقه در حد فاصل شمال تا جنوب این جزیره کشیده شده و از مناطق بسیار زیبا و گسترده در قشم محسوب می‌شود. از این ارتفاعات چشم اندازهای جنگل‌های حرا و همینطور سواحل شمالی به خوبی به چشم می‌خورد

بهترین جاهای دیدنی قشم

جزایر ناز

جزایر ناز

جزایر ناز یکی از عجیب‌ترین جاهای دیدنی قشم محسوب می‌شود، در واقع تنها مکانی است که می‌توانید با استفاده از خودرو و یا پای پیاده به فاصله یک کیلومتری داخل آب بروید. وسعت این جزیره در حدود ۳ هکتار است و دارای دیوارهای صخره‌ای به طول ۵ الی ۱۰ متر می‌باشد. در واقع در زمان جزر و مد در این منطقه شاهد باریکه‌ای از خشکی هستیم که سبب می‌شود به ساحل قشم متصل شود. زیبایی این منطقه شما را شگفت زده خواهد کرد.

بهترین جاهای دیدنی قشم

گورستان‌های تاریخی قشم

گورستان‌های تاریخی قشم

افرادی که در رشته‌های تاریخی تحصیل می‌کنند برای بازدید از جاهای دیدنی قشم به سراغ مناطق تاریخی با قدمت زیاد می‌روند. یکی از مناطق بسیار عالی و دیدنی در قشم گورستان‌های تاریخی است که در داخل قشم و یا بیرون آن دیده می‌شود. گورستان‌های چاه بهار، سید مظفر، زیر کوه و همینطور محله مسنی بهترین جاهای دیدنی قشم برای تاریخ دوستان محسوب می‌شود.

بهترین جاهای دیدنی قشم

دره تندیس‌ها

دره تندیس‌ها

اگر از سمت جنگل حرا به سمت روستای طبل حرکت کنیم، به دره بزرگی در نزدیکی بام‌های قشم می‌رسیم که به طور کلی به دلیل تندیس‌های بزرگی که دارد بسیار مشهور می‌باشد. در این دره تندیس‌های گلی دیده می‌شود که نشان از این دارد که در زمان‌های قدیم در این دره دریا وجود دارد و ماهی‌های زیادی در آن زندگی می‌کردند. اگر بیشتر دقت کنید هنوز هم صدف‌های زیبایی در این بخش دیده می‌شود. اشکال جالب و بی نظیر در این دره دیده می‌شود که برای عکاسان بسیار زیبا و خاص است.

بهترین جاهای دیدنی قشم

هر یک از جاهای دیدنی قشم دارای زیبایی‌های خاصی هستند. به عنوان مثال اگر شما اهل بازدید از مکان‌های تفریحی باشید می‌توانید به سراغ ورزش‌های آبی بروید و فضای بسیار مفرح را برای فرزندان خود ایجاد نمایید.  برگزاری جشن‌های عمومی از دیگر جاذبه های قشم محسوب می‌شود.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *