alexa

به مالزی مهاجرت کنید

به مالزی مهاجرت کنید

به مالزی مهاجرت کنید

کشور مالزی، کشوری زیبا در جنوب شرقی آسیا است. پایتخت این کشور کوالالامپور و جمعیت آن حدود سی میلیون نفر است. دین اکثر مردم مالزی (حدود ۶۱ درصد مردم) اسلام است، البته در قانون اساسی این کشور به آزادی دین تأکید شده است. در نزدیکی خط استوا واقع‌شده است و آب و هوای گرم و شرجی دارد.

همچنین از نظر منابع طبیعی کشور بسیار غنی محسوب می‌شود، دارای منابع جنگلی، معدنی، کشاورزی و از بزرگ‌ترین صادرکننده‌های محصولاتی چون کائوچو است. سراسر مالزی را مناطق کوهستانی و جنگلی پوشانده، آبشارهای زیبا و جنگل‌های همیشه سبز جاذبه‌های گردشگری زیادی برای جذب توریست‌ها ایجاد کرده است. اکنون توریست اپ قصد دارد در این مطلب شما را با انواع راه‌های مهاجرت به مالزی آشنا کند.

شرایط مهاجرت به مالزی

مهاجرت به کشور مالزی

به‌طورکلی مالزی کشوری است که در طی سال‌های متمادی توانسته است پایه هوی خود را از نظر اقتصادی بسیار قوی کند. منابع درآمد این کشور هم از صنعت و هم از صادرات است و این کشور هنوز هم در حال شکوفایی و پیشرفت است.

به دلیل داشتن محیطی آرام و زیبا مکان مناسبی برای مهاجرت است. همچنین شرایط شغلی فراوان و هزینه‌های پایین از دیگر ویژگی‌های این کشور بی‌نظیر است که آن را به یک مکان ایده آل برای زندگی تبدیل می‌کند. از دیگر شرایط آن نظام درمانی بسیار باکیفیت، طبیعت بسیار بکر و زیبا، مدارس بین‌المللی و نظام آموزشی با بهترین سطح‌ها است. البته اکثر مردم برای تفریح و لذت بردن از طبیعت زیبای مالزی به این کشور می‌آیند نه برای کار. بسیاری از مهاجران به سایت مالزی خانه‌ی دوم من ملحق می‌شوند تا بتوانند خانه بخرند.

بهترین راه های مهاجرت به مالزی


مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج در مالزی

یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توانید به‌وسیله آن به مالزی مهاجرت کنید ازدواج با تبعه مالیایی است فقط بهتر است بدانید که این راه دشواری‌های خود را خواهد داشت. اگر شما فردی هستید که با شهروند مالزیایی ازدواج کردید خوب است بدانید که بعد از ۱۰ سال زندگی در این کشور باید شناسنامه و هویت ایرانی خود را باطل کرده و به فردی مالیایی تبدیل شوید. در این صورت شما به عنوان شهروند مالیایی شناخته‌شده و به‌ راحتی می‌توانید از تمام مزایای شهروندی مالزی برخوردار شوید.

ازدواج قانونی در کشور مالزی به سه صورت مختلف انجام می‌شود:

-ازدواج رسمی طرفین در دفتر ثبت ازدواج

-ازدواج رسمی طرفین در کلیسا یا معبد همراه با اجرای مراسم مذهبی سنتی

-ثبت ازدواج رسمی طرفین با صدور مجوز از سوی نخست‌وزیر کشور مالزی

عروسی با تبعه مالزیایی

چیزی که در مهاجرت به مالزی از طریق ازدواج حائز اهمیت است این که باید ثابت شود ازدواج سوری نیست و دیگر شرط آن این است که مرد یا زن مالزیایی ثابت کنند توانایی مالی برطرف کردن نیازهای همسرش را در یک کشور غریبه دارد.

این را باید متذکر شد کشور مالزی در خصوص اینگونه ازدواج‌ها قوانین دشوار و سخت‌گیرانه‌ای در نظر گرفته است؛ بنابراین اگر دچار تخلف و عبور از قوانین دولت مالزی شدید مجبور به حبس و پرداخت جریمه خواهید شد.

با مهاجرت به مالزی بیشتر آشنا شوید


مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل

دانشگاه های مالزی

علاوه بر راه‌های دیگر برای مهاجرت به مالزی می‌توانید از طریق تحصیل نیز اقدام کند. بهتر است بدانید که کشور مالزی در جهان رتبه یازدهم را در جهت مهاجرت تحصیلی به خود اختصاص داده است و ۲ درصد جمعیت جهان به دلیل دانشگاه‌های بین‌المللی و معتبر که مورد تایید وزارت علوم ایران است برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند.

مهاجرت تحصیلی به مالزی بهترین روش برای شروع زندگی در این کشور است که در تمام مقاطع تحصیلی دانش‌آموز می‌پذیرد اما در جریان باشید که بورسیه تحصیلی در این کشور به‌ندرت اتفاق می‌افتد و فقط در مقاطع تحصیلی فوق‌لیسانس و دکتری در صورتی که مدل تحقیقات یا موضوع پروپوزال قوی و مناسب فضا و کشور مالزی داشته باشید بورسیه خواهید گرفت.

در این بخش به‌طور اختصاصی می‌خواهیم به مزایا و معایب تحصیل در مالزی بپردازیم که بسیار کارآمد خواهد بود.

دانشجویان مالزی

مزایای تحصیل در مالزی شامل:

اجازه کار در مالزی در حین تحصیل

اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی بدون نیاز به مدرک زبان

بهره‌مندی از خوابگاه‌های دانشجویی با شرایط و امکانات بسیار مناسب

اعتبار مدارک تحصیلی صادر شده از دانشگاه‌های مالزی در سراسر دنیا

ارائه دوره‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت زبان انگلیسی در دانشگاه محل تحصیل

معایب تحصیل در مالزی شامل:

بعد از اتمام تحصیل باید خاک کشور مالزی را ترک کنید

هنگام تحصیل امکان کار کردن تمام‌وقت را نخواهید داشت

هنگام تحصیل فقط می‌توانید به کارهای سیاه (پاره‌وقت) بپردازید

مزایا و معایب تحصیل در مالزی نسبت به هزینه دانشگاه‌های اروپا بسیار ارزان است در نتیجه هیچ‌کدام از دانشگاه‌های کشور مالزی برای دانشجویان تخفیفی در شهریه لحاظ نخواهد کرد

نکته آخر: در این راستای تحصیل در کشور مالزی باعث شده سکوی پرتابی برای کسانی باشد که می‌خواهند بعد از اتمام دوره تحصیلی برای ادامه کار یا زندگی، به کشورهای کانادا، استرالیا و آمریکا مهاجرت کنند.

برای مهاجرت به مالزی چه کارهایی باید انجام دهیم


دانشگاه‌ها

بهترین دانشگاه دولتی مالزی

دانشگاه‌های مالزی دارای اعتبار بین‌المللی هستند. دروس در این دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. شرایط تحصیل در دانشگاه‌های مالزی بسیار مناسب است چرا که بهترین امکانات آموزشی، خوابگاهی، ورزشی و درمانی با هزینه کم در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. داشتن مدرک زبان برای ورود به دانشگاه لازم نیست و شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های یادگیری زبان در مالزی مدرک خود را اخذ کنید.

 

برترین دانشگاه‌های مالزی:

دانشگاه Xiamen مالزی

دانشگاه موناش (Monash University Malaysia)

دانشگاه ریدینگ (University of Reading Malaysia)

دانشگاه رافلز اسکندر (Raffles University Iskandar)

دانشگاه ناتینگهام (University of Nottingham Malaysia)

دانشگاه ساوتهمپتون (University of Southampton Malaysia)

دانشگاه هریوت وات (Heriot-Watt University Malaysia)

مؤسسه طراحی رافلز سنگاپور (Raffles Design Institute, Singapore)

دانشگاه تکنیک کرتین سارواک (Curtin University of Technology Sarawak)

دانشگاه فناوری سوینبرن سارواک (Swinburne University of Technology Sarawak)

بهترین دانشگاه های کشور مالزی


مهاجرت به مالزی از طریق کار

 بهترین کار در مالزی

مهاجرت به مالزی از طریق کار دیگر روشی است که می‌توانید از طریق آن به این کشور بروید اما بهتر است بدانید که از این طریق هرگز نمی‌توانید اقامت دائم بگیرید و ۲ سال به ۲ سال باید اقامت کاری خود را تمدید کنید. کشور مالزی به خاطر حمایت از نیروی محلی خود محدودیت های زیادی را برای اتباع خارجی در جهت جستجوی کار وضع کرده است.

مهاجران در کشور مالزی نهایت می‌توانند حداکثر ۵ تا ۱۰ سال کار کنند و شرکت‌ها موظف هستند محدودیت در تعداد کارگران خارجی را رعایت کنند و تنها می‌توانند یک تبعه خارجی را استخدام نمایند.

برای مهاجرت از طریق کار دو راه وجود دارد. اول این که شخص اقدام به تاسیس یک شرکت در مالزی کند و دوم اینکه کارفرمای یک شرکت به صورت رسمی از فردا دعوت به همکاری کند. البته مورد دوم کمی دشوار است. در هر صورت ویزای کار به مدت یک یا دو ساله صادر می‌شود و شرایط بهتری از ویزای تحصیلی دارد چرا که فرد می‌تواند کار کند، درس بخواند و خریدوفروش کند.

پیدا کردن شغل در مالزی

یکی از بهترین راه‌ها برای یافتن کار در مالزی اقدام از طریق کمپانی‌های بین‌المللی که در کشور خود شما فعالیت می‌کنند است و شما می‌توانید از طریق فرستادن تقاضانامه شانس خود را برای گرفتن شغل امتحان کنید. کمپانی‌ها فقط در شرایطی از افراد غیر مالزیایی دعوت به کار می‌کنند که آن‌ها توانایی آن کار را نداشته باشند. علاوه بر این اکثر مردم از تحصیلات بالایی برخوردارند، پس اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید باید حداقل مدرک لیسانس یا فوق‌لیسانس را اخذ کرده باشید.

رزومه

مدارک موردنیاز جهت یافتن کار در مالزی:

اعتبار پاسپورت حداقل ۱۸ ماه

حداقل سن برای ویزای کاری در مالزی ۲۷ سال

مجوز کار در کشور مالزی برای مدت ۶ ماه تا ۵ سال است

نامه درخواست و نامه انتصاب از کارفرمای

پیشنهاد از نامه پذیرش یا قرارداد کار

فرم‌های درخواست ویزا مربوطه

نامه از تایید از وزارت امور خانه

رسید اصلی پرداخت نرم‌افزار

کپی از پاسپورت کارکنان

عکس گذرنامه

نسخه‌هایی از CV(رزومه) و مدارک کارکنان

گزارش‌های پزشکی از کشور کارکنان از مبدأ تایید شده توسط وزارت بهداشت مالزی

مهاجرت به مالزی از طریق کار بهترین روش


مهاجرت به مالزی از طریق طرح مالزی خانه دوم من (MM2H)

این مهاجرت یکی از بهترین روش‌هایی بوده که می‌توانید مدت‌زمان طولانی حدود ۱۰ سال در این کشور اقامت داشته باشید اما نیاز به سرمایه زیادی است. در این روز شما با خرید خانه یا ملک می‌توانید در مالزی مستقر شوید. اگر شما معیارهای مالی و پزشکی خوبی داشته باشید پس از اخذ اقامت از طریق مالزی خانه دوم من یا MM2H می‌توانید از مزایا یا امکانات کشو مالزی برخوردار شوید. یکی از مهم‌ترین مزایای این مهاجرت این است که به‌راحتی می‌توانند در مالزی کار پیدا کرده و به صورت تمام‌وقت در آنجا کار کنند و افراد بالای ۵۰ سال به صورت پاره‌وقت مشغول به کار شوند.

در کشور مالزی برای خرید خانه و ملک با افزایش قیمت کمی مواجه خواهید شد اما در مورد شهرهایی مثل کوالالامپور و پنانگ جریان کمی فرق دارد. برای خرید بهتر است خانه‌های مستقل بخرید زیرا در آن اجازه تغییر و ایجاد باغ یا باغچه را خواهید داشت اما در خانه‌های آپارتمانی شرایط یک مقدار فرق کرده و باید بیشتر مراقب امنیت خانه هم باشید.

مالزی خانه دوم من

روش Off the plan

با این روش می‌توانید ملک یا خانه مدنظر خود را پیش‌خرید کنید. در این روش سه سال قبل از اینکه ملک آماده شود سن آن به نام شماست و خانه متعلق به شماست در نتیجه لازم نیست نگران سرمایه و امنیت آن باشید. یکی از مهم‌ترین مزایای روش Off the plan این است که اگر خواستید خانه را بفروشید می‌توانید به قیمت روز فروخته و سود زیادی داشته باشید.

اجاره خانه در مالزی

این روش نسبت به روش‌های دیگر آسان بوده به طوری که باید اجاره یک ماه یا دو ماه را به همراه مبلغ ۱۰۰۰ رینگت سود به صاحب‌خانه بپردازید و این سود به منطقه و خانه‌ای که اجاره می‌کنید بستگی دارد و متغیر است.

مهاجرت به مالزی و خرید خانه


هزینه‌های زندگی در مالزی

هزینه زندگی در مالزی

هزینه‌های زندگی در مالزی بسیار کمتر از هزینه‌هایی است که در اروپا به طور روزانه صرف می‌شود. به عنوان مثال برای خوردن یک فنجان قهوه در اروپا باید دو برابر پولی که برای همان فنجان قهوه در مالزی صرف می‌شود هزینه کنید. علاوه بر هزینه‌های خوراکی، هزینه‌های حمل‌ونقل، بیمه‌ها و انواع خدمات درمانی و اکثر هزینه‌های دیگر بسیار کمتر از کشورهای اروپایی است. لازم به ذکر است که اگرچه هزینه‌های روزانه برای زندگی کردن در مالزی به نظر کم می‌رسد اما هر چه زمان می‌گذرد به طور طبیعی قیمت‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند با اینکه هنوز هم هزینه‌های کمتری از سایر نقاط دنیا به خصوص کشورهای اروپایی در آنجا وجود دارد.

توریست اپ در این مقاله شما را با انواع راه‌های مهاجرت به مالزی و پایتخت زیبای آن کوالالامپور آشنا کرده تا بتوانید برای مهاجرت راحت تر تصمیم بگیرید.

 


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *