alexa

قوانین و دانستنی های آفریقای جنوبی

قوانین و دانستنی های آفریقای جنوبی

قوانین و دانستنی های آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی یکی از کشورهای زیبا بوده و همان‌طور که از نامش مشخص هست در ناحیه جنوبی‌ نقطه قاره آفریقا واقع‌شده است. کشوری با دارا بودن زیبایی‌های فراوان یکی از مقاصد محبوب گردشگری است. آفریقای جنوبی با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو مرز همسایگی داشته که در واقع لسوتو در درون آفریقای جنوبی قرار دارد.

 

لینک های مرتبط
  قوانین و دانستنی های سوئیس

  قوانین و دانستنی های هلند ، کشور گل

  حقایق و دانستنی های جالب در مورد قوانین کشور ژاپن

  قوانین آلمان ، قانونمندترین کشور اروپا

پایتخت این کشور زیبا و جالب کیپ تاون بوده که جزء شهرهای سیاسی آن محسوب شده و جلسات و مذاکره های پارلمانی آفریقای جنوبی در آنجا برگزار می شود. همچنین کیپ تاون جزء کشورهایی بوده که به مسئله بازی های المپیک به طور جدی پرداخته و بارها این مسابقات در این کشور برگزار شده است. توریست اپ در این مقاله شما را با قوانین و دانستنی های آفریقای جنوبی آشنا کرده تا قبل از سفر به این سرزمین اطالاعات کافی را کسب کرده باشید و نهایت لذت را در سفر تجربه کنید.

 

جغرافیای آفریقای جنوبی

آفریقای-جنوبی-نقشه

 1. این کشور، در ناحیه انتهایی جنوب آفریقا قرار گرفته، به حالتی که آب‌های اقیانوس اطلس بر سواحل غربی و آب‌های اقیانوس هند بر سواحل جنوبی و شرقی برمی‌خورد.
 2. این کشور با دارا بودن مساحتی برابر با ۱۲۷۲۰۳۷ کیلومترمربع بیش از ۵۰% از خاک ایران است.
 3. مختصات جغرافیایی ۴۲ ۲۵ جنوبی و ۱۳ ۲۸ غربی داشته و اختلاف‌زمانی آن با نصف‌النهار مبدأ ۲ ساعت و با ایران یک ساعت و سی دقیقه است (البته اگر ایران ساعت را یک ساعت به جلو بکشد، این اختلاف به ۲٫۵+ می‌رسد).
 4. اغلب آب‌وهوای آفریقای جنوبی در نزدیکی نیمه‌خشک است. در ادامه سواحل شرقی آب‌وهوای نیمه استوایی و روزهای خورشیدی شاهد هستیم و شب‌های سرد و خشک در ادامه آن است. با داشتن آب‌وهوای گرم و خشک در مناطق شمالی، صحرایى در شمال غربی، مدیترانه‌اى در جنوب غربی، معتدل در مرکز و برخى از مناطق جنوبى و نیمه استوایى در مناطق شرقى است.
 5. میانگین دمای هوا در ماه ژوئن، در شهر دوربان در قسمت انتهایی مراکز شمال غربی، حدود ۶۹ تا ۸۱ درجه فارنهایت و ۲۱ تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

دانستنی های کشور آفریقای جنوبی

جمعیت‌شناسی آفریقای جنوبی

جمعیت مردم آفریقای جنوبی

 1. تقریبا می‌توان گفت حدود ۵۳ میلیون و ۶۷۵ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند که ۸۰٫۲ درصد از آن‌ها دارای نژاد آفریقایی سیاه‌پوست، ۸٫۴ درصد سفیدپوست، ۸٫۸ درصد رنگین‌پوست و ۲٫۵ درصد هندی-آسیایی می‌باشند (۲۰۱۴ م). متوسط رنج سنی مردم در این کشور ۲۵٫۷ سال محاسبه شده است.
 2. با دارا بودن زبان‌های رسمی متعدد بسیار مشهور است زبان‌هایی مانند: آفریکانز، انگلیسی، اندبله، حوسه، زولو، سپدی، سسوتو، ستسوانا، سواتی، چیوندا و ایکستسانگا (۱۱ زبان رسمی هستند)
 3. ادیان شامل: مسیحی، عقاید سنتی آفریقایی، هندو، مسلمان و یهودی
 4. مهم‌ترین قبایل شامل مهم‌ترین این قبایل عبارت‌اند از؛ بانتو، انگونی، سوتو-تسوآنا، ژاوندا، شانگانا و تسونگا می‌باشند.

قوانین و  دانستنی های کشور آفریقای جنوبی

فرهنگ آفریقای جنوبی

فرهنگ

به لطف متعدد بودن نژادهای مختلف در کشور آفریقای جنوبی، فرهنگ  ثابت و مشخصی و یگانه‌ای» در این کشور وجود ندارد. هنر موسیقی نیز بسیار متنوع است. تعداد عظیمی از افرادی که در نوازندگی مشغول بوده‌اند که در دوران آپارتاید به زبان انگلیسی یا آفریکانس می‌خوانده‌اند سبک به خصوصی با عنوان واتیو (Kwaito) را به وجود آورده‌اند. در بین این نوازندگان می‌توان برندافاسی را نام برد که با آهنگ “Weekend Special” که به زبان انگلیسی خواند به شناخته رسید. از دیگر خوانندگان معروف می‌توان به لیدی اسمیت بلک مامبازو اشاره کرد و همچنین سوتو استرینگ کوارتت که موسیقی کلاسیک را به سبک آفریقایی اجرا می‌کند.

با قوانین کشور آفریقای جنوبی آشنا شوید

ورزش در آفریقای جنوبی

راگبی

راگبی آفریقای جنوبی

تیم ملی راگبی به نام The Springboks نام نهاده شده است. آفریقای جنوبی جام جهانی ۱۹۹۵ راگبی را میزبانی کرد درواقع باید گفت، اولین میزبانی در آفریقا محسوب می‌شد. بیش از ۴۳۰۰۰۰ از مردم برای بازیکنانی راگبی به ثبت رسانده‌اند. راگبی بخش جدایی‌ناپذیری را در دوران جدید و پس از آپارتاید آفریقای جنوبی ایفا کرد. میزبان نخستین رویداد مهم ورزشی بین‌المللی، مسابقات جام جهانی راگبی ۱۹۹۵، تیم ملی آفریقای جنوبی بود، با غلبه بر وضعیت نامطلوب خود در تمام مسابقات برنده شد.

بازی های کشور آفریقای جنوبی

کریکت

کریکت آفریقای جنوبی

در این کشور، کریکت از شهرت خاصی برخوردار است. به‌ویژه در بین افراد سخنور انگلیسی، مسلمان و سفیدپوستان آفریقایی زبان. تیم ملی کریکت به نام The Proteas نهاده شده است. کریکت به شیوه سنتی ورزشی پرطرفدار در بین دیاسپورای سفید بریتانیا و جوامع آفریقای جنوبی است، اگرچه اکنون تمام نژادها آن را دوست دارند.

 

گلف

قوانین کشور آفریقای جنوبی

این کشور به داشتن برترین و مطلوب‌ترین زمین‌های گلف در دنیا شهره است، بنابراین کاملا عادی است که این کشور موفق‌ترین کشور در این ورزش فردی باشد. در آغاز سال ۱۹۵۰ و ۶۰ زمانی که ببی لاک ۴ بار در ۹ سال برنده شد، رتبه برتر گلف جهان را به خود اختصاص داده است، شهرت این کشور به‌عنوان یک قدرت گلف تنها در دهه ۷۰ با افزایش گری پلیر رسمی شد.

 

جاذبه‌های گردشگری آفریقای جنوبی

بلومفونتن

بلومفونتن

بلومفونتن (Bloemfontein) به‌عنوان یکی از سه پایتخت و مرکز استان فری شناخته می‌شود و به علت برقرار بودن دائمی فستیوال‌های هرساله گل رز، به «شهر رزها» شهره است. این شهر جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی بسیار متنوعی دارد.

با شهرهای مختلف آفریقای جنوبی آشنا شوید

کیپ‌تاون

شهر کپ تون

کیپ‌تاون (Cape Town) را می‌توان به‌عنوان آیینه تمام نمای کشور عنوان کرد چراکه برخلاف تاریخ جالب این کشور، فرهنگ‌ها و ادیان متنوع در آنجا در کنار هم با صلح و آرامش زندگی می‌کنند. کوه تیبل که کوهی صاف است در این شهر واقع‌شده است. برخی از تفریحات جالب عبارت‌اند از طبیعت‌گردی، ورزش‌های آبی، غذاهای محلی، املاک تولید شراب و سواحل طلایی

 

دوربان

دوربان

در فصل گرم مانند تابستان دوربان یکی از اهداف اصلی توریست‌ها است. اگر می‌خواهید در این شهر تفریح کنید این امکان را دارید تا از واگن سواری، ماهیگیری، پارک آبی uShaka، تئاتر و ورزش‌های آبی، بهره ببرید. پس‌ازآن این امکان را دارید تا به داخل شهر بروید و از معماری شهری لذت ببرید

 

ژوهانْسبورگ

ژوهانسبورگ

می‌توانید در ژوهانْسبورگ زیبا همه جاذبه‌ها و تنوع تفریحی را مشاهده کنید: غذاهای لذیذ، شب‌های آرام، سرگرمی‌های متنوع، هنر، فروشگاه‌های زیاد و وسیع و راه‌آهن. این شهر با تاریخ بسیار قدیمی حدود ۲۰ سال است که دچار افول شده است. در Newtown و Braamfontein دو محله فرهنگی این شهر، رستوران، کافه، موزه و تئاتر، دیده می‌شود.

 

لندن شرقی

لندن شرقی آفریقای جنوبی

اگر قصد دارید از یک ساحل آرام و بدون ازدحام دیدن کنید توصیه می‌کنیم به لندن شرقی بروید. در این ساحل می‌توانید از آب گرم، ورزش‌های آبی، ماجراجویی و تابش آفتاب لذت ببرید. یک مرکز صنعتی داشته، اما محله‌های متعدد آن جاذبه‌های مختلفی دارد. اگر به دنبال سواحل آرام و زیبا هستید از تپه‌ها ساحلی و خلیج دیدن کنید.

عجایب و حقایق آفریقای جنوبی

عجایب آفریقای جنوبی

آپارتاید

 1. تقریبا ۵۰% از طلای جهان از معادن «ویتواترسرند» در آنجا استخراج می‌شود.
 2. در این کشور حیوانات و به‌ویژه احشام نیز دارای حق استفاده از جاده هستند. البته تمامی حیوانات چنین حقی ندارند بلکه تنها اسب، قاطر، میمون، بز، خوک و شترمرغ حق عبور از جاده‌ها را دارند.
 3. بر اساس قانون رفت‌وآمد خودروهای سنگین در ساعات خاصی از روز مطلقا ممنوع است.
 4. یک درخت کهن‌سال با قدمت ۶۰۰۰ ساله وجود دارد که داخل آن را به کافه مبدل کرده‌اند.
 5. در زمان آپارتاید، شهر گلاسکوی اسکاتلند، نام یک خیابان را که سفارت آفریقای جنوبی در آن مستقر بود، به «مکان نلسون ماندلا» تغییر نام داد. مقامات کنسولی موظف می‌باشند زمانی که مکاتبات پستی را می‌خوانند یا می‌فرستند، به آن نام نگاه کنند.

ماندالا آفریقای جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *