alexa

غذاهای برزیلی ، از کیبی تا پنیر معروف جام جهانی

غذاهای برزیلی ، از کیبی تا پنیر معروف جام جهانی

غذاهای برزیلی ، از کیبی تا پنیر معروف جام جهانی

برزیل، یکی دیگر از کشورهای امریکای جنوبی است که تیم ما در مقالات قبلی سایت سعی بر این داشته است که توضیح متفاوتی از کشور برزیل را مانند: جاهای دیدنی برزیل و سفرنامه برزیل را به مخاطبان خود عرضه کند. این کشور دارای غذاهای ویژه و مخصوص به خود است، برخی از این غذاها، در طول جام جهانی ۲۰۱۶ معروف شدند و البته از غذاهای خوشمزه این کشور محسوب می‌شوند. در این مقاله تلاش شده است تا مهم‌ترین و معروف‌ترین غذاهای برزیلی مورد بررسی قرار گیرد. پس با توریست اپ در این شکم گردی همراه باشید.

 

پیکانیا (Picanha)

غذاهای برزیلی-توریست اپ

پیکانا، نوعی کباب معروف و مشهور برزیلی است و از دسته غذاهایی است که بسیاری از گردشگران دوست دارند آن را امتحان کنند. ترکیب اصلی این غذا، گوشت گاو، است که با ادویه‌جات مختلف، طعم‌دار می‌شود و در کنار پخت آن، به آن سیب‌زمینی‌ سرخ کرده و سبزیجات نیز می‌افزایند تا به غذای کاملی از مجموعه پروتئین، کربوهیدرات و فیبر تبدیل شود. نکته پایانی در مورد این غذا آن است که این غذا را بعد از تهیه، روی زغال کباب می‌کنند تا مزه زغالی نیز بگیرد.

غذاهای برزیلی ، از کیبی تا پنیر معروف جام جهانی

 

پاستل دو کِئیژو (Pastel de queijo)

غذاهای برزیلی-توریست اپ (۲)

پاستل دو کئیژو، غذای لذیذی با ظاهر توپی شکل است. در این غذا، از ترکیباتی مانند گوشت مرغ، گوشت گاو، ادویه‌جات، پنیر و سبزیجات استفاده می‌شود. همچنین این غذا، از آن دسته غذاهایی است که در خیابان نیز پخته و به فروش می‌رسد و به اصطلاح نوعی غذای خیابانی هم محسوب می‌شود. این غذا را به میزان زیادی می‌توانید در گوشه و کنار شهر سائوپائولو بیابید.

غذاهای برزیلی ، از کیبی تا پنیر معروف جام جهانی

 

کراکت مرغ برزیلی (Brazilian chicken coxinha)

غذاهای برزیلی-توریست اپ (۴)

کراکت مرغ برزیلی، همانطور که از نامش پیداست، با گوشت مرغ تهیه می‌شود. این غذا از دسته غذاهای سنتی و خوشمزه شهر سائوپائولو به حساب می‌آید. اما طرز تهیه این غذا بدین شکل است: تکه‌های مرغ را در ادویه‌جات و پنیر خامه‌ای می‌خوابانند و آن را به شکل توپی در می‌آورند که با خمیری پوشیده می‌شود. مرحله آخر سرخ کردن و تزیین این غذاست. در نهایت شما می‌توانید این غذا را در کنار یک نوشیدنی خنک میل کنید. ‌

غذاهای برزیلی ، از کیبی تا پنیر معروف جام جهانی

 

کیبی (Kibe)

غذاهای برزیلی-توریست اپ (۳)

کیبی نوعی اسنک خیابانی که از کشور لبنان وارد کشور برزیل شده، و کیبی نام دارد. این غذا را از مخلوط گوشت گاو، بره، و بلغور گندم تهیه می‌کنند. در کنار این غذا، لیمو و سبزی نیز گذاشته می‌شود تا غذا خوش‌طعم‌تر شود. تقریبا تمام رستوران‌های کوچک برزیل این غذا را سرو می‌کنند.

غذاهای برزیلی ، از کیبی تا پنیر معروف جام جهانی

 

فیجوادا برزیلی (Brazilian Feijoada)

غذاهای برزیلی-توریست اپ (۵)

فیجوادا، یکی از مشهورترین غذاهای دنیاست که در کشورهای مختلف مانند هند به سبک‌های مختلفی تهیه می‌شود. ‌اما اگر مایلید با طرز تهیه سبک برزیلی این غذا آشنا شوید، باید بدانید که این غذا، مجموعه‌ای است از ترکیباتی مانند لوبیای سیاه، گوشت خوک و عصاره‌های مختلف مواد غذایی. این غذا را در هر جای برزیل خواهید یافت، اما شهر ریودژنیرو بهترین مکان برای خوردن این غذا است. برزیلی‌ها، فیجوادا را بیشتر در فصل سرد و به همراه برنج و تکه‌های پرتغال یا لیمو ترش مصرف می‌کنند.

غذاهای برزیلی ، از کیبی تا پنیر معروف جام جهانی

 

آکاراژه با واتاپا (acarajé with vatapá)

غذاهای برزیلی-توریست اپ (۶)

یکی از تندترین غذاهای برزیل که بهتر است هر فردی آن را سفارش ندهد، آکاراژه است. آکاراژه از لوبیای چشم بلبلی له شده و پیاز تهیه می‌شود‌. این ترکیبات، به طور کامل در روغن پالم سرخ می‌شوند. بعد از پخت این ترکیبات، مواد با تعدادی از ترکیبات بسیار تند، پر می‌شود و خود برزیلی‌ها عاشق این تندی هستند.

 

باکالیائو (Bacalhau)

غذاهای برزیلی-توریست اپ (۷)

باکالیائو، غذایی است که به صورت لقمه‌های کوچکی از ماهی کاد تهیه می‌شود؛ غذایی که طرفداران بسیاری دارد. در تهیه این غذا، ماهی‌های کاد را تکه تکه و سپس شور می‌کنند و سپس به آن سیب‌زمینی می‌افزایند. هر دو این ترکیب‌ها باید در حد طلایی شدن، سرخ شوند و می‌توان در کنار ترکیباتی مانند سبزی و لیمو آن را سرو کرد.

غذاهای برزیلی | غذاهای برزیل | غذاهای معروف برزیل | غذایی برزیلی | غذاهای معروف کشور برزیل | غذاهای مشهور برزیل | غذاهای معروف برزیلی | انواع غذاهای برزیلی

 

چیپس کاساوا (Cassava)

غذاهای برزیلی-توریست اپ (۸)

کاساوا یکی از مهمترین مواد اولیه برزیل محسوب می شود که در همه غذاهای این کشور کاربرد دارد. کاساوا را برش می‌دهند ، سرخ کرده و در نهایت مانند سیب‌زمینی سرخ کرده آن را میل می‌کنند. به عبارتی، کاساوا در برزیل، رقیبی برای سیب‌زمینی سرخ کرده محسوب می‌شود.

 

پنیر دلمه‌ای

غذاهای برزیلی-توریست اپ (۹)

یکی  از مشهورترین اسنک‌های کشور برزیل که از زمان المپیک ۲۰۱۶ محبوبیت زیادی، یافت. این اسنک پنیری در اکثر سواحل ریودژنیرو و سائوپائولو مصرف می‌شود. در طرز تهیه این غذا، پنیر دلمه‌ای با سیخ‌های کوچک و باریک و به صورت مستطیل شکل برش داده می‌شود و در نهایت با سس مخصوص تزیین می‌شود و آماده نوش جان کردن می‌شود.

 

موککا (Moqueca)

غذاهای برزیلی-توریست اپ (۱۰)

موککا، غذایی خوشمزه در برزیل است و بیشتر به عنوان میان وعده مصرف می‌شود. موککا از شیر نارگیل، فلفل، ماهی و میگو تهیه می‌شود و حالتی مایع شبیه به سوپ سفید دارد. در کنار این غذا برنج نیز سرو می شود.

 

منبع: www.independent.co.uk


مقالات مرتبط: