alexa

سفر به مراکش ؛ قوانین و نکاتی از سرزمین آفتاب و دریا

سفر به مراکش ؛ قوانین و نکاتی از سرزمین آفتاب و دریا

سفر به مراکش ؛ قوانین و نکاتی از سرزمین آفتاب و دریا

مراکش، کشوری مسلمان نشین، واقع در بخش غربی آفریقا و پر از جذابیت های گردشگری، به ویژه برای اروپایی هاست. چرا که تضاد جالبی بین بیابان های سوزان و دریای مواج دارد؛ کشوری آکنده از سنت های قدیمی و پیچیده. سفر به این کشور وابسته به دیدگاه شما، برای کسب تجربه و ماجراجویی، ضروریات و نکاتی نیاز دارد که قبل از سفر به این کشور باید بدانید. نکاتی مانند شرایط ویزا و پاسپورت  تا نحوه پوشش و رعایت آداب و رسوم مردمان این سرزمین، و دانستن این نکات، سفری ایمن تر، راحت تر و لذت بخش تر را برای شما فراهم می کند. پس اگر مشتاق شنیدن هستید، با توریست اپ در مقاله سفر به مراکش همراه باشید.

 

نوشیدنی الکلی:

سفر-به-مراکش-توریست-اپ (۱۰)

در کشور مراکش نوشیدنی الکلی فقط در بار، رستوران و مکان های توریستی سرو می شود، در نتیجه اگر در مکان های عمومی به فروش برسد و در دسترس مردم قرار گیرد جرم محسوب می‌شود و پیگرد قانونی دارد. به یاد داشته باشید که هرگز در مکان عمومی از کسی نوشیدنی الکلی نگیرید.

سفر به مراکش ؛ قوانین و نکاتی از سرزمین آفتاب و دریا


عکاسی:

قوانین-مراکش-توریست-اپ (۹)

عکاسی کردن از مناطق نظامی و سیاسی کشور مراکش خلاف قانون است.

سفر به مراکش ؛ قوانین و نکاتی از سرزمین آفتاب و دریا


ابراز علاقه:

قوانین-مراکش-توریست-اپ (۸)

در نظر داشته باشید که هر کشوری مقررات خود را دارد و در طول سفر باید به آن احترام بگذارید. در مراکش ابراز علاقه و احساسات بین زن و مرد در مکان های مذهبی مانند مسجد، کلیسا، و معابد ممنوع است.

سفر به مراکش ؛ قوانین و نکاتی از سرزمین آفتاب و دریا


بی احترامی به اسلام:

قوانین-مراکش-توریست-اپ (۷)

می دانید که مراکش کشوری مسلمان نشین است و هیچ چیز به اندازه اسلام برایشان اهمیت ندارد. اگر به این کشور سفر کردیده اید، باید بدانید که سوال کردن در خصوص دین اسلام ایرادی ندارد، اما بی احترامی به آن جرم محسوب خواهد شد.

سفر به مراکش ؛ قوانین و نکاتی از سرزمین آفتاب و دریا


غذا خوردن با دست چپ:

قوانین-مراکش-توریست-اپ (۵)

عمدتا در مراکش، غذاها با دست خورده می شود اما اینکه از کدام دست استفاده کنید، اهمیت دارد. به اعتقاد مراکشی ها، دست چپ از دست راست آلوده تر است. به همین دلیل در سنت این کشور غذا تنها با دست راست میل می شود.

سفر به مراکش | قوانین مراکش | نکات مراکش

ساحل:

قوانین-مراکش-توریست-اپ (۴)

اگر در کشور مراکش به ویژه در شهر کازابلانکا، قصد رفتن به ساحل و قدم زدن در آن دارید، باید بدانید، حق ندارید با مایو در کوچه خیابان های آنجا قدم بزنید. این لباس مختص کنار ساحل بوده و در سطح شهر به هیچ وجه نمی توانید با آن رفت و آمد کنید. حتما تا کنار ساحل لباس مناسب بپوشید و در ساحل لباس خود را تعویض کنید. این قانون برای بانوان و آقایان یکسان است.


احترام به پادشاهان:

قوانین-مراکش-توریست-اپ (۳)

در کشور مراکش هرگونه بدرفتاری، بی احترامی، و انتقاد از پادشاهان ممنوع است و در صورت مشاهده توسط پلیس دستگیر خواهید شد. این تنها قانون عجیب مراکش است که تا سه سال زندان در پی خواهد داشت.


پاسپورت:

برای سفر به کشور مراکش نیز باید، پاسپورت شما ۶ ماه یا بیشتر اعتبار داشته باشد.

قوانین-مراکش-توریست-اپ (۲)

ویزا:

برای دریافت ویزای کشور مراکش لازم است یک ماه قبل از سفر، به سفارت مراکش مراجعه کنید. معمولا دریافت این ویزا و تکمیل مدارک ۳ هفته کاری طول خواهد کشید. در نتیجه حتما تاریخ سفر و صدور ویزا را در نظر داشته باشید.


دریافت کارت ویزا:

قوانین-مراکش-توریست-اپ

حضور درخواست کننده کارت ویزا در زمان تشکیل پرونده الزامی است. همچنین یکی دیگر از ملزومات امضای والد پدر و مادر برای درخواست ویزای افراد زیر ۱۶ سال است.


 

در این مقاله تلاش شد تا مهمترین قوانینی که مسافران درطی سفر به این کشور آفریقایی، اما مسلمان باید رعایت کنند، مورد بررسی قرار گیرد. امیدواریم در طول سفر به این کشور تاریخی و زیبای آفریقایی، تجربیات ارزشمند و زیبایی را رقم بزنید.

منبع: www.theculturetrip.com , www.gov.uk


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *