alexa

سفارت ارمنستان و همه اطلاعات ضروری آن

سفارت ارمنستان و همه اطلاعات ضروری آن

سفارت ارمنستان و همه اطلاعات ضروری آن

ارمنستان و پایتخت آن ایروان، یکی از همسایگان شمال غربی ما، در سال‌های اخیر از دو جهت گردشگری و مهاجرتی رشد بسیاری داشته و سفارت ارمنستان توسط ایرانیان در این سال‌ها رونق بیشتری گرفته است. اگر شما نیز مشتاق سفر و یا آشنایی با قوانین مهاجرتی این کشور هستید، باید اطلاعات خود را بیشتر کنید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید. از همین‌رو توریست اپ در این مقاله به سراغ یکی از مهم‌ترین بخش‌های این سفر و مهاجرت رفته و آن را بررسی کرده است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند، چرایی مسافرت و مهاجرت به این کشور، آدرس سفارت، شرایط گرفتن ویزا و مهاجرت به ارمنستان است. اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای دستیابی به اطلاعات بیشتر،  ۱۰ تا از قوانین ارمنستان را نیز بخوانید.

سفارت ارمنستان - چرا ارمنستان

سفارت ارمنستان و همه اطلاعات ضروری آن

چرا ارمنستان سرزمین مهاجر پذیر و توریستی شده است؟

  • – ارمنستان دارای آب و هوای خوبی است، بدین ترتیب که دارای بهار و تابستان‌های معتدل و پاییز و زمستان‌های سرد است.
  • – ایران کشوری مسیحی محسوب می‌شود و دارای جاهای دیدنی بسیار زیبای طبیعی، تاریخی و فرهنگی است.
  • – هزینه سفر به کشور ارمنستان پایین است که یک دلیل آن همسایه بودن آنها با ماست.
  • – فرهنگ مردم ارمنستان مشابه با ایرانیان است.
  • – مردمان این کشور روحیات و خلقیات آرامی دارند و از همین رو، شما در آرامش زیادی در آنجا زندگی خواهید کرد
  • – تورم در این کشور بسیار پایین است. پس اگر سالیان متوالی به مراکز خرید ایروان سر بزنید و یا قصد خوردن غذاهای ارمنی را در رستوران‌های آنجا داشته باشید، هزینه پایین و ثابتی را باید پرداخت کنید.

سفارت ارمنستان - مردم ارمنستان

سفارت ارمنستان و همه اطلاعات ضروری آن

چه افرادی به این کشور مهاجرت می‌کنند؟

شرایط مهاجرتی برای افراد مختلف می‌تواند بسیار متفاوت باشد، اما بیشتر افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند، افراد بازنشسته‌ای هستند که دوست دارند روزهای بعد از بازنشستگی را در این کشور آرام سپری کنند.

* به این نکته مهم توجه کنید: اگر برای کار به این کشور سفر می‌کنید، باید بدانید به سختی در ارمنستان، کار خواهید یافت و اولویت کاریابی، برای خود مردم ارمنی است.

با این تفاسیر، حالا برویم سراغ سفارت ارمنستان و اطلاعاتی که در این باره باید بدانید.

 

سفارت ارمنستان در تهران کجاست؟

آدرس سفارت ارمنستان: خیابان انقلاب تهران – خیابان رازی – خیابان شهریار – پلاک ۱

ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹ تا ۱۸

ساعات پذیرش کنسولی: ۹٫۱۵ لغایت ۱۳

خدمات روادید و تایید اسناد تجاری: روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه ساعت ۱۴ تا ۱۶ مراجعه کنید.

تلفن: ۰۲۱۶۶۷۰۴۸۳۳

وب سایت: iran.mfa.am

آدرس الکترونیکی: armiranembassy@mfa.am

سفارت ارمنستان - وقت سفارت

سفارت ارمنستان و همه اطلاعات ضروری آن

وقت گرفتن از سفارت ارمنستان (چطوری از سفارت وقت بگیریم)

اگر قصد دارید به سفارت ارمنستان مراجعه کنید، باید بدانید ابتدا نیاز است تا وقت قبلی بگیرید. برای اینکار می‌توانید به صورت تلفنی و یا ایمیلی اقدام کنید.

سفارت ارمنستان - ویزای ارمنستان

سفارت ارمنستان و همه اطلاعات ضروری آن

انواع ویزای ارمنستان

ارمنستان همسایه شمال غربی ماست و برای ایرانی‌ها شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته است:

اتباع جمهوری اسلامی ایران می‌توانند بدون دریافت و درخواست روادید (ویزا) و بطور مکرر به کشور ارمنستان ورود و عبور کنند و مدتی که در این ارمنستان می‌توانند بمانند، ۱۸۰ روز است.

البته توجه داشته باشید که به محض ورود به ارمنستان، ویزایی دریافت می‌کنید که به آن ویزای on arrival است.

اما انواعی از ویزا برای ورود به ارمنستان داریم که با توجه به درخواست و زمانی که می‌خواهید در این کشور بمانید، متفاوت است که در زیر تا حدی به آنها اشاره شده است:

سفارت ارمنستان - ویزای توریستی

سفارت ارمنستان و همه اطلاعات ضروری آن

ویزای سیاحتی (توریستی یا گردشگری)

اگرچه ویزای سیاحتی به این معناست که شما می‌توانید با دریافت این ویزا، در زمان مشخصی در این کشور گردش و تفریح کنید، اما می‌توانید موارد زیر را نیز انجام دهید:

  • اگر به دنبال دیدار آشنایان و دوستان، ملحق شدن به دیگر اعضای خانواده، گردش و مسافرت، درمان، تحصیل در موسسات و دانگشاه‌های آموزشی در کشور ارمنستان هستید، می‌توانید از این نوع ویزا استفاده کنید.
  • همچنین اگر به دنبال اجرای برنامه‌های کوتاه مدت، کمک‌های انسان دوستانه، کمک‌های فنی، خیریه، شرکت در مذاکرات کارآفرینی و ایجاد شغل هستید، این ویزا، نیاز شما را برآورده خواهد کرد.
  • انجام و ارائه فعالیت‌های اقتصادی مانند تاسیس بنگاه تجاری، تاسیس شعبه و یا نمایندگی شرکت‌های تجاری خارجی هستید، سرمایه‌گذاری در ارمنستان را جستجو می‌کنید، کالاهایی را به ارمنستان صادر و یا وارد می‌کنید، می‌توانید از ویزای ورود یک باره و یا چند باره با اعتبار یکساله را تهیه کنید.

سفارت ارمنستان - ویزای دولتی

سفارت ارمنستان و همه اطلاعات ضروری آن

ویزای دولتی (برای افرادی که دارای گذرنامه و یا پاسپورت دولتی هستند)

این ویزا دارای شرایط متفاوتی است:

اگر کارمندی فاقد وضعیت دیپلماتیک است و در سفارت‌ها و یا کنسولگری‌های ارمنستان و یا دفاتر سازمان‌های بین‌المللی ارمنستان کار می‌کند، خود و اعضای خانواده آن می‌توانند، ویزای ورود چندباره سه ساله دریافت کنند.

افرادی که برای انجام ماموریت‌ به کشورهای خارجی و سازمان‌های دولتی مسافرت می‌کنند، بسته به دعوت نهادهای دولتی ارمنستان و سفاره‌ها، ادارات کنسولی، سازمان‌های بین‌المللی و یا نمایندگی‌های آنها، می‌توانند ویزای یکبار ورود و یا چند باره یکساله دریافت کنند تا بتوانند وارد خاک ارمنستان شوند.

اعضای هیئت‌های رسمی که گذرنامه‌های معمولی دارند، می‌توانند ویزای یکبار ورود و یا چند بار ورود یکساله دریافت کنند.

سفارت ارمنستان - ویزای دیپلمات

سفارت ارمنستان و همه اطلاعات ضروری آن

ویزای دیپلماتیک

این ویزا برای افرادی است که دارای مقام دیپلماتیک هستند و شرایط آن به صورت زیر است

کارمندانی که در سفارت‌ها و کنسولگری‌های کشورهای خارجی مقیم ارمنستان هستند، کارمندانی که در دفاتر سازمان‌های بین‌المللی و یا نمایندگی‌های آنها کار می‌کنند، می‌توانند برای خود و اعضای خانواده خود، ویزای ورود چندباره برای مدت سه سال دریافت کنند.

افراد و اعضای خانواده هیئت‌های دولتی و رسمی، هیئت‌های کاری و خدمتی و همینطور مقامات دولتی رسمی که باید به ارمنستان بروند، می‌توانند ویزای یکبار ورود و یا چندبار ورود یکساله بگیرند.

افراد دیپلماتیکی که برای اهداف غیر دولتی و غیر خدمتی می‌خواهند وارد ارمنستان شوند، می‌توانند ویزای یکبار ورود با اعتبار ۱۲۰ روزه دریافت کنند.

سفارت ارمنستان در ایران را بیابیم

ویزای ترانزیتی

افرادی که از طریق خطوط هوایی و یا وسایل نقلیه زمینی از ارمنستان می‌گذرند، می‌توانند ویزای یکبار ورود و یا چندبار ورود یکساله با توقف سه روزه دریافت کنند.

سفارت ارمنستان - ویزای ترانزیت

سفارت ارمنستان در تهران و ایران

چند نکته مهم در مورد انواع ویزاها

ویزاهای دولتی و دیپلماتیک توسط وزارت امور خارجه صادر می‌شود.

ویزای سیاحتی و دیپلماتیک توسط اداره گذرنامه پلیس جمهوری ارمنستان صادر و تمدید می‌شود. تمدید روادید تنها قبل از پایان مجوز اقامت در خاک ارمنستان انجام می‌گردد.

ویزای ارمنستان برای اقامت ۱۲۰ روزه با امکان تمدید ۶۰ روزه، چنانچه در قانون و یا قراردادهای بین‌المللی ارمنستان مورد دیگری پیش‌بینی نشده باشد صادر می‌گردد.

اعتبار ویزای یکبار ورود صادر شده از سوی نمایندگی‌های سیاسی و یا کنسولگریهای ارمنستان در کشورهای خارجی، دو برابر بیشتر از زمان اقامت در ارمنستان است، اما ویزای یکبار ورود صادر شده در گذرگاه‌های مرزی و بر حسب ضرورت صادره در خاک ارمنستان، با مدت زمان اقامت در ارمنستان برابری می‌نماید.

مدت اعتبار ویزا صادر شده از سوی نمایندگی‌های سیاسی و یا کنسولگری‌های جمهوری ارمنستان می‌تواند متناسب با تاریخ قید شده در درخواست کتبی ارائه شده از سوی اتباع خارجی باشد.

سفارت ارمنستان - هزینه ویزا

سفارت ارمنستان در ایران

هزینه‌ ویزای ارمنستان

هزینه ویزای ارمنستان متفاوت است. اگر ویزای توریستی دریافت می‌کنید، حدود ۵۰۰۰ درام باید پرداخت کنید که باید میزان آن را با وضعیت دلار روز حساب کنید.

مدارک ویزای توریستی ارمنستان 

ابتدا باید فرم ویزا را پر کنید. بهتر است این فرم را قبل از مسافرت پر کنید، کپی کنید و پرینت بگیرید تا به راحتی در خاک ارمنستان ویزای on arrival خود را بگرید

در این حالت لیبلی که به پاسپورت شما زده می‌شود، رنگی خواهد بود و می‌توانید وارد خاک ارمنستان شوید.

 

نکته مهم باقیمانده از سفارت ارمنستان: بسیاری از ایرانی‌ها، ارمنستان را برای دریافت ویزای آمریکا انتخاب می‌کنند. برای اینکار نیز ویزای ارمنستان را با پرداخت حدود ۸ دلار و به صورت on arrival می‌توانید تهیه کنید.

سفارت ارمنستان - مهاجرت و مسافرت

توریست اپ در این مقاله تلاش کرد تا اطلاعات کاملی از سفارت ارمنستان را ارائه کند. اگر سوالات دیگری دارید، می‌توانید در ادامه این مقاله و در بخش نظرات، سوالات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.


مطالب مرتبط