alexa

جاده اسالم به خلخال ، مسیر رویایی به بهشت


جاده اسالم به خلخال ، مسیر رویایی به بهشت

جاده اسالم به خلخال ، مسیر رویایی به بهشت

جاده اسالم به خلخال ، مسیر رویایی به بهشت

اگر فکر می کنید، بهشت را فقط در آسمان‌ها خواهید یافت، باید بگوییم، با رفتن به جاده اسالم خلخال، نظرتان تغییر خواهد کرد. این جاده، یکی از آن مسیرهای رویایی است که دوست دارید هرگز تمام نشود و بتوانید در میانه راه از اتومبیل پیاده شوید و با پیاده روی، آب و هوای مسیر را نفس بکشید و مناظر زیبای اطرافتان را به طور کامل در ذهن و روح خود ثبت کنید و چندان فرقی نمی‌کند که کدام یک از فصول سال را برای بازدید این منظره تماشایی انتخاب کنید. این جاده و زیبایی‌هایش، ماجراجوی‌هایش،می‌تواند به اندازه یک سفر خارجی، مانند سفر به استانبول فوق‌العاده باشد.

لینک های مرتبط
    دلایل جالب جهانگردان برای گردشگری در ایران
    آخر هفته کجا بریم؟ سفرهای دو روزه- جواهر دشت گیلان
    آخر هفته کجا بریم؟ تعطیلات دو روزه در ماسوله و قلعه رودخان
    سفر به فیلبند و سنگچال

این مسیر در میانه دو استان گیلان و اردبیل قرار گرفته است و از شهرهای اسالم و خلخال می‌گذرد. اسالم از شهرهای استان گیلان است که مردم آن به زبان تالشی صحبت می‌کنند و  خلخال از شهرهای استان اردبیل محسوب می‌شود که مردم آن به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می‌کنند.

مسیر اسالم به خلخال را می‌توان در فصل بهار، تابستان و پاییز دید و حتی چند روز در این مسیر اقامت کرد و زیبایی‌های خود اسالم و خلخال را نیز در برنامه سفر خود قرار داد. اما برای این برنامه ریزی، نیاز دارید تا اطلاعات خوبی از این مسیر و نحوه رفتن به این تقاط پیدا کنید. توریست اپ در این سفر پرماجراجا، می‌تواند همراه شما باشد.

جاده اسالم خلخال | جاده اسالم به خلخال در بهار | جاده اسالم ب خلخال | جاده اسالم به خلخال در پاییز

معرفی مختصر شهرهای اسالم و خلخال

جاده اسالم به خلخال

اسالم

اسالم یکی از شهرهای زیبای استان گیلان و از توابع شهر تالش است که در ۵ کیلومتری آن واقع شده است. این شهر زیبا مکان های طبیعی و تاریخی معروفی مانند پارک جنگلی گیسوم، خانه جلال آل احمد و سواحل زیبای دریای خزر دارد.

جاده اسالم به خلخال

خلخال

خلخال یکی از شهرهای جنوبی استان اردبیل است که از شرق، با گیلان همسایه است. خلخال آب و هوایی نسبتا سرد و کوهستانی دارد و دارای مکان های تاریخی و طبیعی بسیاری مانند چشمه های آب گرم، آبشار قاراگوش، قاره مقاره، قلعه خشتی گیلوان و .. است که به تنهایی دو تا سه روز از اهداف گردشگری شما را تامین کند.

جاده اسالم به خلخال+نقشه | جاده اسالم به خلخال ویکی پدیا | جاده اسالم به خلخال عکس | جاده اسالم به خلخال در زمستان

جاده اسالم به خلخال

جاده اسالم خلخال

جاده آسفالته اسالم به خلخال

ترکیب سرسبزی و طراوت استان شمالی با طبیعت کوهستانی اردبیل مناظری بسیار زیبایی را در جاده اسالم به خلخال به وجود آورده است. این جاده رویایی ۷۰ کیلومتری شما را به جهان دیگری می برد تا تمامی دغدغه های زندگیتان را برای مدتی فراموش کنید. در ابتدای جاده درختان جنگلی متنوع و سبز پس زمینه اصلی این کارت پستال متحرک را تشکیل می‌دهد، اما با نزدیک شدن به اردبیل و شهر خلخال دشت های سرسبز پیش روی شما خود نمایی می کند.

جاده اسالم به خلخال امروز | سفر به جاده اسالم به خلخال | راهنمای سفر به جاده اسالم به خلخال

چشمه آب گرم کیوی

جاده اسالم به خلخال در پاییز

پاییز اسالم به خلخال

در سفر کوتاه خود در جاده اسالم به خلخال علاوه بر دیدن مناظر طبیعی چشم نواز و زیبا می توانید از چشمه آب گرم کیوی (Ab-e Garm-e Givy) استفاده کرده و از خواص بی نهایت آب گرم بهره مند شوید.

بهترین زمان سفر به جاده اسالم به خلخال

جاده مالرو و آسفالته

جاده اسالم به خلخال عکس

جاده پرپیچ و خم اسالم به خلخال

برای پیمودن مسیر بین اسالم به خلخال می‌توانید از هر دو جاده مال‌رو و آسفالته استفاده کنید. در جاده مال‌رو باید اطلاعات کافی راجع به مسیر را از روستائیان و افراد محلی بپرسید تا راه را گم نکنید. پیمودن پیاده این مسیر شاید کمی سخت باشد، اما قطعا مناظر فوق العاده خستگی را از یاد می برد. مسیر آسفالته نیز دست کمی از جاده مالرو ندارد. این جاده دارای شیبی تند و گردنه‌های زیادی است که باید هنگام رانندگی مراقب آن ها باشید. جاده آسفالت اسالم به خلخال نیز پوشیده از درختان و طبیعتی روح بخش است.

پیشنهاد می‌کنیم معروف ترین خیابان های دنیا را نیز بخوانید.

جاده توریستی اسالم به خلخال

روستاهای ییلاقی

جاده اسالم به خلخال در زمستان

روستاها در مسیر جاده اسالم به خلخال

در مسیر حرکت خود در جاده اسالم به خلخال می‌توانید از روستاهای بکر و ییلاقی گیلان و اردبیل نیز دیدن کنید. خانه‌ها و بافت روستایی، پوشش زنان و مردان، غذاهای محلی بسیار لذیذ، طعم واقعی و شیرین عسل و برخورد گرم اهلی مهمان نواز این روستاها باعث می‌شود با ورود به آن ها بخواهید ساعت‌های زیادی را در دنیایی ساده و در عین حال زیبا سپری کنید.

سفر به جاده اسالم به خلخال

گردنه الماس

گردنه الماس

گردنه الماس و دشت شقایق زیبای آن

در بین گردنه های معروف ایران، گردنه الماس را می توان هم تراز با گردنه حیران قرار داد. جنگل‌های انبوه و متراکم اطراف گردنه، کلبه‌های چوبی که در دوردست دیده می شوند و چوپانانی که گله های گوسفندان خود را برای چرا به طبیعت آورده اند، شما را به یاد تصاویر زیبایی می اندازد که تنها در قاب عکس یا کارت پستال دیده‌اید.

راهنمای سفر به جاده اسالم به خلخال

مه و رطوبتی دلچسب

سفر به جاده اسالم به خلخال

جاده مه آلود اسالم به خلخال

اگر عاشق عکاسی در جاده‌های زیبای مه آلود هستید، جاده اسالم به خلخال قطعا بهترین انتخاب برای شما است. بارش تقریبا همیشگی باران در این جاده و آب و هوای نسبتا سرد باعث می شود در کنار داشتن رطوبتی دلچسب، در اکثر جاها، جاده در حجم انبوهی از مه فرو رفته باشد. این فضای شاعرانه شما را از دنیای خود جدا می کند و روحتان را به پرواز در می آید.

مردم جاده اسالم به خلخال

زیبایی دو چندان با آبشار و دریاچه

اسالم به خلخال

آبشارهای جاده اسالم به خلخال

صدای دلنشین جاری شدن آب و دریاچه در هر مکانی به انسان حس آرامش می دهد. اکنون تصور کنید با قدم زدن در جاده رویایی اسالم به خلخال به دریاچه‌ای زیبا و یک آبشار بی نظیر برسید؛ باور کنید شما کاملا بیدار هستید و این مناظر فوق العاده را در عالم واقعیت می‌بینید. برای مدتی در کنار این دریاچه و یا آبشار اتراق کنید و یک میان وعده مانند یک چای گرم میل کنید. قطعا طعم این چای را هرگز فراموش نخواهید کرد! نکته جالب‌تر اینکه در اکثر نقاط مسیر حرکت خود می‌توانید دریاچه را به وضوح ببینید.

جاده اسالم به خلخال مسیری برای خوشگذرانی

گل های شقایق

راهنمای سفر به جاده اسالم به خلخال

دشت شقایق

اگر ماه‌های اول سال را برای تجربه این مسیر رویایی انتخاب کنید، علاوه بر تمام زیبایی‌های وصف شده می‌توانید یک منظره فرازمینی ببینید: گل‌های سرخ شقایقی که در اطراف جاده و در هوای مه آلود، چنان شما را غرق در لذت و حیرت می کند که می خواهید سال های سال در مسیر بمانید.

روستاهای جاده اسالم به خلخال

حیوانات اهلی و غیر اهلی

بهترین زمان سفر به جاده اسالم به خلخال

حیوانات مسیر جاده اسالم به خلخال

اگر در حین رانندگی در مسیر جاده اسالم به خلخال با یک گوزن زیبا مواجه شدید، تعجب نکنید. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این مسیر آن است که ممکن است در حین حرکت در جاده حیوانات مختلفی را که در جنگل های انبوه آن منطقه زندگی می کنند را ببینید که می‌ـواند نعمت بزرگی در طول زندگی انسان باشد.

دیدنی های جاده اسالم به خلخال

اقامتی متفاوت در کلبه های چوبی

اقامت در جاده اسالم به خلخال

کلبه های چوبی در سفر جاده اسالم به خلخال

اگر هنگام بازدید از جاده رویایی اسالم به خلخال، این حس به شما دست داد که تنها عبور از آن و دیدن چند ساعته مناظر فوق العاده آن زمان کمی است، می توانید در کلبه های چوبی ساده‌ای که برای اقامت مسافران تهیه شده‌اند، شب را سپری کنید. در جاده اسالم به خلخال شما هیچ هتل چند ستاره ای نمی بینید، اما قطعا اقامت در این کلبه های ساده و کوچک لذتی بسیار شیرین تر از اقامت در گرانترین هتل ها دارد.

از آن جایی که کلبه ها در دل کوه ساخته شده اند، خورشید را در سطحی پایین تر می‌بینید. بنابراین به شما توصیه می کنیم صبح زود بیدار شوید تا زیباترین طلوع خورشید را در زندگی ببینید. با داشتن دوربین های حرفه ای می توانید به خوبی این زیبایی را به تصویر بکشید.

جاده اسالم به خلخال، مسیر جنگلی ایران

تجهیزات سفر

تجهیزات سفر به جاده اسالم به خلخال

آمادگی و تجهیزات سفر

به شما توصیه می کنیم که هنگام سفر به این جاده رویایی لباس گرم و تجهیزات خودرو مانند زنجیر چرخ همراه داشته باشید و در کمال دقت رانندگی کنید تا یک سفر مطمئن و رویایی را برای خود بسازید.

 

 دانلود نسخه ios از سیب اپ

 دانلود نسخه اندروید از کافه بازار

 دانلود مستقیم نسخه ios

 دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

 دانلود مستقیم نسخه ios

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *