alexa

معرفی بهترین رستوران های چین

معرفی بهترین رستوران های چین

معرفی بهترین رستوران های چین

براستی شما درباره غذاهای چینی چقدر می دانید؟ قبل از این که به معرفی بهترین رستوران های چین بپردازیم، نکته ای را یادآور شویم و آن این است که این رستوران ها غذاهای متفاوتی را در مقایسه با غذاهای اصیل چینی عرضه می کنند. به طور مثال غذای سنتی چین مین یا وونوتون است و شما هرگز دوست ندارید که با کلوچه یا تخم مرغ که بیشتر غذای نوجوانان است از شما پذیرایی شود. رستوران های چین ، می تواند به شما کمک کند تا بتوانید باکیفیت ترین غذاها را در داخل سرزمین چین میل کنید.

در حدود دو دهه است که در شهرهای چین غذاهای در ابتدا توسط مهاجرین اولیه پخته می شد؛ همان مهاجرانی که از سایر سرزمین ها به چین مهاجرت کرده و خودشان را با سلایق چینی ها وفق داده اند، و هرگز از آداب و رسوم چینی منحرف نشده و با آن اخت شدند. ولی حالا شما در پکن می توانید در بین ۱۰ رستوران، غذای اصیل چینی را میل کنید.

بهترین رستوران های چین

۱) رستوران فنگ شان FANGSHAN RESTAURANT

رستوران فنگ شان FANGSHAN RESTAURANT

این رستوران در سال ۱۹۲۵ تاسیس شد. رستوران فنگ شان یک رستوران مشهور چینی است که در زمینه پخت مانهان گوانگزی تخصص دارد و غذاهای دوره امپراطوری مانچو هان را به مردم عرضه می کند. در این رستوران ۱۰۸ غذای مختلف که به فرهنگ های مانچو و هان تعلق دارد و در دوره امپراطوری که گینگ بوده به مردم عرضه می شود، به طور معمول امپراطوران چین از این غذاها میل می کردند، و جزء ابتدایی ترین غذای چینی به شمار می رود. شما در این نه تنها می توانید از غذاهای امپراطوران چین میل کنید بلکه می توانید بعد از تمام شدن غذا از دسرهای مخصوص امپراطوران مثل کیک نخود فرنگی و کلوچه ریز ریز شده میل کنید.

معروف ترین و بهترین رستوران های چین

۲) رستوران دانگ زینگ لو DONGXING LOU

رستوران دانگ زینگ لو DONGXING LOU

رستوران دانگ زینگ لو در دوران امپراطوری ۱۹۰۲ تاسیس شد و همواره یکی از ۸ رستورانی است که در پکن غذاهای شانگ دانگ را عرضه می کند. حتی ساده ترین غذاهای این رستوران را براساس بهترین مهارت های آشپزی سرآشپز دانگ زینگ لو تهیه می شود. کروکوئت غذای جوجه است که در سس لوبیا پخته می شود، و تکه های ماهی در سرکه نیز که پخته شده در کنار آن قرار می گیرد، و به اعتقاد برخی مردم کباب اردک در اینجا از غذای گوانجود بهتر است.

رستوران های چین و پکن

۳) رستوران تایفنگ لو TAIFENG LOU

رستوران تایفنگ لو TAIFENG LOU

یکی دیگر از ۸ رستورانی که در پکن غذای شانگ دانگ را عرضه می کنند این رستوان است، سوپ های رستوران تایفنگ لو بهترین سوپ هایی است که تهیه می شود. هر روز در رستوران گوشت جوجه یا زانوی خوک آهسته پخته می شود تا مزه سوپ تازه را بدهد. بخاطر داشته باشید که سوپ تخم شاه ماهی و خیار دریایی با تره فرنگی را هرگز فراموش نکنید، و این غذاها را شما را شگفت زده خواهد کرد. دکوراسیون داخلی رستوران چندان بروز نیست ولی مزه غذاها را هرگز فراموش نخواهید کرد.

لوکس ترین رستوران های چین

۴) رستوران تانگ جو TONGHE JU

رستوران تانگ جو TONGHE JU

این رستوران در دوره امپراطوری سلسله مینگ و در منطقه زیسی تاسیس شد، یکی از قدیمی ترین رستوران های چینی است که موسس آن زیسی تانگ جو است. سه مشخصه خاص خود را دارد، غذای تخم مرغ بسیار باکیفیت بوده که هرگز به ظرف آشپزی نمی چسبد، میز غذا خوری خاص خود را دارد و شما هم هرگز مزه غذاهایی که خورده اید را هرگز فراموش نخواهید کرد. گفته می شود که مایع تخم مرغ یکی از پرطرفداران غذاهایی است که به مشتریان سرو می شود. در این رستوران هنرمندان چین مانند لو زان و لائو شی و نقاش معروف چینی گی بیاشی غذاها خورده اند.

ارزان ترین رستوران های چین

۵) رستوران ژیمیلو ZHIMEILOU RESTAURANT

رستوران ژیمیلو ZHIMEILOU RESTAURANT

رستوران ژیمیلو یکی از ۸ رستورانی است که غذاهای شانگ دانگ را در پکن عرضه می کنند که دوره امپراطوری دائو گانگ تاسیس شد. زیبایی و خوراکی های لذیذ این رستوران زبانزد خاص و عام است. غذای چهار ماهی یکی از غذاهایی است که شما زمانی که در این رستوران میل کردید مزه آن را فراموش نخواهید کرد و هیچ رستوران دیگری در شهر چنین غذایی را سرو نمی کند. هنرمندان و سیاستمداران چینی همواره از غذاهای این رستوران استفاده می کنند و محبوب ترین رستوران در جمهوری خلق چین است.

گران ترین رستوران های چین

۶) رستوران باریکیو جی BARBECUE JI

رستوران باریکیو جی BARBECUE JI

اگر تصور کردید که همه غذای چینی روی بشقاب سرو می شود در این صورت شما با فرهنگ غذایی چینی ها آشنا شدید. گوشت کباب بهترین غذای چینی است که با مزه ماهی سرو می شود، و ترد و نازک است، حتی متوجه نمی شوید که شما گوشت بره را میل کردید. گفته می شود که گوشت بره ساندویچی خیلی بهتر از غذاهای دریایی ریز ریز شده است. این رستوران در پل هوهای واقع است، و شما در کنار رودخانه، این غذاها را میل می کنید.

بهترین و معروف ترین رستوران های چین

۷) رستوران هانگ بینگ لو HONGBIN LOU

رستوران هانگ بینگ لو HONGBIN LOU

این رستوران در سال ۱۸۵۳ تاسیس شد، و تاریخچه آن به دوران تیانجین برمی گردد، و بعد از یک قرن و بخاطر دعوت ژو انلای، به پکن منتقل شد. غذایی که در سس قهوه ای پخته می شود معروف ترین غذای این رستوران است و شما دوست خواهید داشت که از غذاهای این رستوران میل کنید، غذاهای رستوران با دقت خیلی زیادی پخته می شود که در هیچ جای دیگری یافت نمی شود. میل کردن غذاهایی مثل سیرابی شیردانی که سریع پخته شده و سیب زمینی شیرینی سس دار که با خرما و شکر ساندویچ می شود را به شما توصیه می کنیم.

بهترین و مجلل ترین رستوران های چین

۸) رستوران یشنگ ژای YUESHENG ZHAI

رستوران یشنگ ژای YUESHENG ZHAI

معنای لغوی این رستوران “ماه کامل” است و حتی گوشت گاو و گوشت بره که با ادویه پخته می شود خاص بوده و شما هرگز مزه آن را فراموش نخواهید کرد و این غذاهایی است که در کنار سایر غذاهای باکیفیت و با ترد و خوشمزگی به مردم عرضه می شود. این رستوران در سال ۱۷۷۵ در پکن تاسیس شد و تاریخچه تاسیس آن به دوران امپراطوری داواگر برمی گردد که هر نیمه شب گوشتی که در ادویه پخته شده را برای او سرو می کردند.

منابع: theculturetrip.com


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *