alexa

برترین دانشگاه های کانادا در رنکینگ جهانی

برترین دانشگاه های کانادا در رنکینگ جهانی

برترین دانشگاه های کانادا در رنکینگ جهانی

در این مقاله توریست اپ به طور دقیق، برترین دانشگاه های کانادا را دسته بندی کرده است، به طوری که سه دسته عالی، متوسط و معمولی در نظر گرفتیم. برای هر دسته هزینه‌های موجود و شرایط تحصیل در دانشگاه‌ها را بررسی کردیم به این ترتیب اگر قصد تحصیل در دانشگاه های کانادا را دارید و نمی‌دانید کدام گزینه بهتر است قطعاً خواندن این مطلب سبب می‌شود که در تصمیم گیری در مهاجرت تحصیلی به کانادا بهتر عمل نمایید.

برترین دانشگاه های کانادا در رنکینگ جهانی

برترین دانشگاه های کانادا با رتبه بالا

۱- دانشگاه آلبرتا

به طور در بین برترین دانشگاه های کانادا ، این دانشگاه از حیث رتبه مقام بسیار خوبی دارد. دانشگاه آلبرتا در خط شمالی کانادا قرار دارد و از نظر هزینه برای دوره‌های کارشناسی بسیار گران است. این در حالی است که این دانشگاه برای دوره‌های کارشناسی ارشد در وضعیت هزینه‌ای مناسب‌تری قرار دارد. دانشگاه آلبرتا به طور دقیق در شهر ادمونتون قرار گرفته و نکته‌ای که وجود دارد فصل‌های بسیار سرد این شهر است.

دانشگاه آلبرتا کانادا

در این دانشگاه تمامی رشته‌های مهندسی پوشش داده شده و رشته‌های مهندسی برق و مکانیک قدرتمندترین فضای آموزشی را فراهم ساخته‌اند.

– هزینه تحصیل دانشگاه آلبرتا کانادا

 • هزینه تحصیل برای یک سال مقطع لیسانس ۲۰۰۷۶ دلار
 • هزینه تحصیل برای یک سال فوق لیسانس ۸۲۲۰ دلار

( شایان ذکر است، هزینه‌های اعلام شده در این مقاله به صورت نسبی بوده و قطعاً متغیر خواهند بود)

دانشگاه آلبرتا

برترین دانشگاه های کانادا در رنکینگ جهانی

۲- دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال از برترین دانشگاه های کانادا

اگر به دنبال دانشگاه فرانسوی زبان با رتبه علمی بالا باشید شک نکنید که دانشگاه مونترال بهترین گزینه محسوب می‌شود. شهریه این دانشگاه تا حدودی مناسب‌تر از آلبرتا است. رشته‌های مهندسی و اقتصاد در دانشگاه مونترال حرف اول را می‌زنند. برای تحصیل در این دانشگاه از شما مدرک زبان فرانسوی خواسته می‌شود.

– هزینه تحصیل در دانشگاه مونترال کانادا

 • هزینه تحصیل برای مقطع لیسانس در طول یک سال ۱۴۶۱۸ دلار
 • هزینه تحصیل برای مقطع فوق لیسانس  ۱۲۵۵۰ دلار

دانشگاه مونترال کانادا

برترین دانشگاه های کانادا در رنکینگ جهانی

۳- دانشگاه دال هوزی

دانشگاه-دال-هوزی-کانادا

این دانشگاه از نظر وسعت رتبه اول را در بین برترین دانشگاه های کانادا دارد به طوری که بزرگ‌ترین دانشگاه در شرق این کشور به شمار می‌آید. این دانشگاه با وجود رتبه بسیار بالایی که دارد از نظر شهریه در وضعیت متوسطی قرار گرفته است.دانشگاه دال هوزی به طور کلی دارای رتبه دوم برای مقطع لیسانس است این دانشگاه در بندر هالیفاکس قرار دارد. رشته‌های حقوق و همینطور خبرنگاری در این دانشگاه بسیار شهرت دارد. افرادی که علاقمند به رشته هنر هستند نیز می‌توانند در این دانشگاه تحصیل نمایند.

– هزینه تحصیل در دانشگاه دال هوزی کانادا

هزینه‌های تحصیل برای مقطع لیسانس ۱۵۷۹۲ دلار

هزینه‌های تحصیل برای مقطع فوق لیسانس ۱۶۷۶۲ دلار

دانشگاه دال هوزی

 
 برترین دانشگاه های کانادا در رنکینگ جهانی

برترین دانشگاه های کانادا با رتبه متوسط

۱- دانشگاه بریتیش کلمبیا

 دانشگاه بریتیش کلمبیا

این دانشگاه به طور کلی در مقاطع فوق لیسانس و دکترای رشته‌های زیست شناسی توانسته رتبه بسیار عالی را به خود اختصاص دهد. دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور قرار دارد و از برترین دانشگاه های کانادا محسوب می‌شود. این دانشگاه از نظر شهریه برای مقطع کارشناسی کمی گران است.

– هزینه تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

 • هزینه تحصیل برای کارشناسی در این دانشگاه ۲۳۳۰۰ دلار
 • هزینه تحصیل برای دوره فوق لیسانس نیز ۷۷۹۳ دلار برای یک سال

برترین دانشگاه های کانادا در رنکینگ جهانی

۲- دانشگاه یورک

York University

دانشگاه یورک در لیست برترین دانشگاه های کانادا قرار دارد و تنوع رشته‌ای در این دانشگاه بی نظیر است و عموماً تمامی رشته‌های مهندسی و ۸۰ درصد از رشته‌های مدیریتی را  مورد پوشش قرار می‌دهد. فضای این دانشگاه بسیار زیبا طراحی شده است و در بین برترین دانشگاه های کانادا به طبیعتی بکر و شگفت انگیز مشهور است.

– هزینه تحصیل در دانشگاه یورک کانادا

 • هزینه تحصیل برای کارشناسی در دانشگاه یورک ۱۹۵۷۵ دلار
 • هزینه تحصیلبرای مقطع فوق لیسانس ۱۲۰۲۳ دلار

برترین دانشگاه های کانادا در رنکینگ جهانی

۳- دانشگاه ساسکچوان

دانشگاه ساسکچوان کانادا

رتبه دانشگاه ساسکچوان مانند دانشگاه بریتیش کلمبیا است که به نوبه خود توانسته رشته‌های تاریخ و کشاورزی را با بهترین امکانات پوشش دهد. این دانشگاه دارای فضای تحقیقاتی بسیار بزرگ و مشهور است. هزینه پایینی که برای مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است سبب شده که بسیاری از دانشجویان خارجی آن را انتخاب نمایند.

شما اگر در بین برترین دانشگاه های کانادا به دنبال ارزان‌ترین شهریه برای دوره فوق لیسانس با امکانات متوسط باشید قطعاً این دانشگاه بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شود.

– هزینه تحصیل در دانشگاه ساسکچوان کانادا

 • هزینه تحصیل برای کارشناسی ۱۷۴۷۰ دلار
 • هزینه تحصیل برای فوق لیسانس تنها ۵۳۷۷ دلار . که بسیار ارزان و مناسب است.

دانشگاه ساسکچوان

 

 برترین دانشگاه های کانادا در رنکینگ جهانی

برترین دانشگاه های کانادا با رتبه معمولی

۱- دانشگاه کوئین

دانشگاه کوئین

اگر به دنبال تحصیل در برترین دانشگاه های کانادا با رتبه‌های معمولی هستید و به نوعی می‌خواهید مکان زندگی شما نیز ارزان باشد دانشگاه کوئین گزینه بسیار خوبی است. زندگی در شهر کینگ استون ارزان است و سبب می‌شود که در نهایت در هزینه‌های شما صرفه جویی صورت پذیرد. در این دانشگاه می‌توانید رشته‌های مهندسی عمران و سازه را با امکانات مناسب دنبال نمایید.

– هزینه تحصیل در دانشگاه کوئین کانادا

هزینه تحصیل برای فوق لیسانس در این دانشگاه ۱۴۱۱۴ اعلام شده است.

دانشگاه کوئین در کانادا

برترین دانشگاه های کانادا در رنکینگ جهانی

۲- دانشگاه مموریال

دانشگاه مموریال کانادا

شاید با خود بگویید چرا باید یک دانشگاه قدیمی با قدرت ۶۰ ساله در لیست برترین دانشگاه های کانادا قرار داشته باشد. اما وقتی به آمار دانشجویانی که در دانشگاه مموریال تحصیل می‌کنند دقت کنیم قطعاً شگفت زده می‌شویم. برنامه‌های خوب تحصیلی برای رشته‌های علوم دریایی و همینطور معماری و به طور کلی شاخه‌های علوم انسانی  در این دانشگاه سبب شده است که بسیاری از دانشجویان خارجی را به سمت خود بکشاند.

– هزینه تحصیل در دانشگاه مموریال کانادا

 • برای دوره کارشناسی تنها ۸۸۰۰ دلار
 • برای مقطع فوق لیسانس هزینه ۵۷۱۸ دلار

شهریه این دانشگاه بسیار ارزان است

دانشگاه مموریال

برترین دانشگاه های کانادا در رنکینگ جهانی

۳- دانشگاه مک گیل

 دانشگاه مک گیل کانادا

این دانشگاه دقیقاً در مرکز مونترال قرار دارد. افرادی که از پرداخت شهریه معاف هستند می‌توانند در دانشگاه مک گیل تحصیل نمایند. می دانیم که مونترال برای زندگی بسیار ارزان و مناسب است. در این دانشگاه رشته‌های مختلف مهندسی پوشش داده شده است.

– هزینه تحصیل در دانشگاه مک گیل کانادا

هزینه تحصیل برای تحصیل کارشناسی به طور کلی ۱۷۸۵۹ دلار است که افرادی که واجد شرایط معافیت شهریه هستند تنها باید ۱۵۰۰ دلار پرداخت نمایند. هزینه فوق لیسانس برای این دانشگاه ۱۶۱۱۸ دلار است. در بین برترین دانشگاه های کانادا قطعاً این دانشگاه برای افرادی که قصد دارند کانادا را لمس کنند و از فرهنگ غنی آن لذت ببرند بهترین گزینه محسوب می شود و رشته‌های مهندسی کامپیوتر و IT در این دانشگاه بسیار مشهور است. اگر می‌خواهید در بین برترین دانشگاه های کانادا گزینه مورد نظر خود را انتخاب نمایید به سادگی و با یک بررسی کلی و مقایسه می‌توانید به نتیجه قابل قبولی دست یابید.

 

منبع:

https://www.yorku.ca/index.html

https://www.topuniversities.com/ 2019

https://www.topuniversities.com/ 2018

https://www.topuniversities.com/ 2016 2017


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *